Gizlilik Politikası

Genel Bilgiler: Bu Gizlilik Politikası, Nakitakis.net’i (Platform) kullanımınız sırasında bilgi toplama ve kullanımı açıklar, müşterilerimizin vermiş olduğu bilgilerin gizliliğini koruma ve yapılan alışverişlerin güvenliğini sağlama prensipleri çerçevesinde, aşağıda belirtilen kuralları uygulamaktadır.

Kişisel veriler ve gizliliğe ilişkin bilgiler ve sorumluluklar: Platforma girilen bilgiler sizin bilgilerinizdir. Bu verilerle hiçbir şekilde ilgilenmeyiz, doğrudan ya da dolaylı şekilde 3.kişilerle paylaşmayız. Bu bilgileri, istediğiniz zaman değiştirebilir, silebilir, bunlara erişim yetkilerini uygun bulduğunuz şekilde düzenleyebilir ve yönetebilirsiniz. Platformda depoladığınız bilgilerin kontrolü tamamen sizdedir. Bu nedenle Platform, Müşteri Verisi içinde yer alan herhangi bir Kişisel Verinin toplanması ve kullanımı konusunda Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nce ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında “Veri Sorumlusu” yükümlülük ve sorumluluklarına sahip değildir. Platform girişlerinde kullandığını kullanıcı adı, e-posta adresi ve şifre gibi sisteme giriş bilgilerini personelimiz dahil hiç kimseyle paylaşmamalı ve tüm sorumluluk sizde olmak üzere, sadece sorununuzu tarif etmeye yeterli olacak kadar bilgi ve ekran görüntüsü paylaşmalısınız.

Herhangi bir nedenle destek hizmetleri almak amacıyla bir personelimize, sizin hesabınıza erişmesi için izin verdiğinizde, Kişisel Verilerinizin koruma altında olmasından sorumlu olursunuz. Aralarında web sitemiz, mobil arayüzler, istemciler, üçüncü parti sağlayıcılar ve web siteleri, API, e-posta ve diğer iletişim kanalları da bulunan çeşitli kaynaklardan bilgi topluyoruz. Platforma kaydolarak, Kullanım Koşulları ve bu Politikadaki hükümler dahilinde bu bilgileri işlememize, kaydetmemize, açıklamamıza, ve diğer şekillerde kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz.

Platformu, Kullanıcı veya Ziyaretçi olarak kullandığınızda, Kişisel Veriler toplayabiliriz. Bunlar aşağıdaki bilgileri içerebilir: Kişisel kayıt bilgileri: isimler, pozisyonlar, telefon numaraları, e-posta adresleri, sektör, unvan ve benzeri diğer bilgiler içerebilir.

Kullanıcı adları ve şifreler: Kendinizi kullanıcı olarak Platforma tanıtmak için bir kullanıcı adı ve şifre seçersiniz. Bu bilgiler, kişisel hesabınızla ilişkilendirilir.

Şirket bilgileri: Platform, şirketiniz hakkında sektör, unvan, vergi numarası, iş hacmi, adres bilgileri de içeren bilgiler vermenizi isteyebilir. 

Sosyal ağ bağlantıları: Siz veya başkaları hakkında girdiğiniz bazı bilgiler, sosyal ağ profilleri ve verilerinin belirlenmesinde kullanılabilir.

Bağlantılar: Platforma harici ve dahili web bağlantıları girebilirsiniz. Platform hizmetlerini kullanarak, toplanan tüm bilgilerin Hizmet Koşulları ve bu Gizlilik Politikasına uygun olarak kullanılmasına rıza göstermiş olursunuz.

Entegrasyonlar: Platformu kullandığınız ticari yazılım, crm ya da web tabanlı muhtelif finans programlarıyla entegre şekilde kullanabilirsiniz. Bu entegrasyonlar için gerekli olan veri tabanı bağlantı bilgileri, veri tabanı kullanıcı ve şifre bilgileri, sunucu IP bilgileri gibi bilgileri girebilirsiniz.

Platform kullanımı sırasında, banka, kasa, gelir gider, aylık finansal ve mali veriler, tahminler ve benzeri veriler girebilir ve raporlar yoluyla kendi kullanımınıza ve şirket bilgilerinize özel veriler toplayabilirsiniz. Platformda depoladığınız bilgilerin toplanması, kullanımı, silinmesiyle ilgili konular, yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde sizin sorumluluğunuzdadır.

Müşterilerimizin Platforma üyelik, hizmet satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girdikleri bilgiler ile ödeme aracı olarak kullanılan kredi kartı ve diğer banka kartları ve sanal kartlara ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Toplanan Verilerin Kullanımı

Platformun sunduğu hizmetlerin iyileştirilmesi ve sürekliliği için topladığımız bilgileri aşağıdaki amaçlar için kullanıyoruz:

  • Hizmetlerimizi İyileştirmek

Platformun sunduğu hizmetleri ve fonksiyonlarını geliştirmek, yeni özellikler ve ürünler sunmak, ihtiyaçlarınızı anlamak, memnuniyetiniz arttırmak, taleplerinize daha hızlı cevap verebilmek ve iletişimimizi geliştirerek daha iyi hizmet vermek, raporlama ve diğer yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek gibi amaçlar için Kişisel Verileriniz depolanabilir, işlenebilir. Bu hizmet üçüncü kişilerden alınabilir.

  • İletişim Kurmak

Telefon, E-posta adresi ve adres gibi bilgilerinizi iletişim kurmak, destek hizmetleri sağlamak ve sunduğumuz ürün ve hizmetlerle ilgili bilgi sağlamak amacıyla kullanabiliriz.

  • Özelleştirilmiş Hizmetler Sunmak ve Ziyaret Analizleri Sağlamak

Çerezleri kullanarak Platform kullanımınız sırasında bazı bilgileri yeniden girmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca sunduğumuz hizmetleri kişiselleştirmek, özelleştirilmiş reklamlar, içerik ve bilgi sağlamak, kullanım eğilimlerini ve alışkanlıklarını ölçmek amacıyla bu bilgileri kullanabiliriz.

Bilgilerin Paylaşımı

  • İzin verdiğiniz kişilere paylaşım

Platform birden fala kullanıcı ve ziyaretçi tarafından girişi desteklenmektedir. Kendi hesabınızı şirket yetkilisi, personeller, danışmanlar gibi izin verdiğiniz kişilere ait kullanıcılarla paylaşmış olabilirsiniz. Girilen veriler, dosyalar, raporlar ve Platformda bulunan ve diğer verileriniz de dahil olmak üzere paylaştığınız bilgiler, sizin tercihleriniz doğrultusunda başkalarına sunulacaktır. Kullanımınıza sunulan yetkilendirme seçenekleri gibi çeşitli ayarların başkalarıyla paylaşımınızı nasıl etkilediğini anladığınızdan emin olmalısınız.

  • Servis Sağlayıcılar

Depolama, bulundurma, reklam yayını, web sitesi analitiği de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, hizmetin bazı kısımları iş ortaklarımız ve üçüncü kişilerce sağlanabilir. Onların hizmetlerinden faydalandığımızda, bilgilerinizin kullanımı bu politikada belirtilen korumalara aynen tabidir.

  • Kanuni zorunluluklar

Yasal zorunluluklar kapsamında, bir kanun, mahkeme kararı ya da bir kanun kuvvetinden haklı bir talep geldiğinde bilgileri teslim edebiliriz. Yasa dışı veya başkalarına zarar verebilecek bir faaliyet yürütmekte olduğunuza dair yeterince kuşkumuz varsa, bilgileri kanun kuvvetlerine teslim edebiliriz.

Hakların devri

Platform herhangi bir biçimde el değiştirirse, bilgileriniz de aynı işlemin parçası olarak yeni sahibine devredilir. Bu Politikada belirtilen koşullar bu durumda yeni sahibini aynen bağlar.

Veri Güvenliği

Platforma giriş yapılan verileri korumak için teknolojik anlamda genel kabul görmüş standartları takip ederiz. Bu kapsamda Kişisel Verilere, kanuna aykırı olan tüm yetkisiz kullanımlar, erişimler ve kötüye kullanmalara karşı korumak için makul teknik önlemleri alırız.

Gizlilik Politikası Değişiklikleri ve Güncellemeler

Bu Gizlilik Politikasını önceden haber vermeksizin değiştirebiliriz. Değişikliklere ilişkin bilgileri sizlerle paylaşabiliriz ancak buna zorunlu olmadığımızı bilmelisiniz. Bu politikaların güncel halini her zaman web sitemizde “Gizlilik” sayfasından okuyabilirsiniz.

Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz

Bu Politikaya dair, gizlilik ve kişisel Bilgilerin kullanımıyla ilgili her türlü soru ve talebinizi info@nakitakis.net adresine e-posta göndererek iletişime geçebilirsiniz.